Visi elektromobiliai „Tesla Model S“ išparduoti dar iki oficialios gamybos pradžios (nuotraukos)

1/10
Teksto dydis:

JAV elektromobilių gamintojas „Tesla Motors Inc.“ jau išpardavė visus 6,5 tūkst. automobilių „Model S“, kurie bus pagaminti tik kitais metais. Šis sportiškas ir itin modernus sedanas Amerikoje kainuoja apie 50 tūkst. JAV dolerių (per 120 tūkst. litų), tai yra du kartus pigiau nei „Tesla Roadster“. Pirmieji automobiliai „Model S“ klientus pasieks 2012 metų viduryje.

„Tai daugiausia nauji pirkėjai, iki šiol mažai domėjęsi elektra varomais automobiliais“, - sako kompanijos vadovas Elonas Muskas. Tik dešimtadalis (apie 600 žmonių), užsakiusių „Model S“, yra ir „Tesla Roadster“ savininkai.

E.Muskas tikisi, kad jau 2013 metais „Tesla“ veikla bus pelninga. Jeigu prognozė pasitvirtins, Kalifornijoje (JAV) įsikūrusi kompanija taps pirmąja pasaulyje elektromobilių gamintoja, kuri veikia pelningai.

„Tesla“ elektromobiliai išskirtiniai tuo, kad vienu baterijos įkrovimu gali nuvažiuoti didžiausią atstumą. Štai, „Model S“ iki galo įkrauta baterija gali įveikti iki 480 kilometrų atstumą.

Be to, šis modelis pasižymi elegantišku dizainu ir puikiomis dinaminėmis charakteristikomis: 100 kilometrų per valandą greitį jis pasiekia vos per 5,6 sekundės.

Įprastai šio modelio bateriją reikia krauti apie 7 valandas, tačiau įsigijus „Tesla Supercharged“ įrenginį pusė baterijos talpos pakraunama vos per 30 minučių.

Vos prieš 8 metus įkurta kompanija tapo gerai žinoma visame pasaulyje. Viena sėkmės priežasčių - jos įkūrėjo E.Musko asmenybė. Technologijų genijumi vadinamas E.Muskas buvo vienas internetinės prekybos sistemos „PayPal“ įkūrėjų ir iki tol, kol „eBay“ ją nupirko, buvo didžiausias akcininkas, valdęs 11,7 proc. akcijų.

Žurnalas „Forbes“ E.Muską buvo išrinkęs į įtakingiausių JAV verslininkų, kuriems dar nėra 40 metų, dvidešimtuką.

Nenuostabu, kad „Tesla“ savo technologijomis lenkia daugelį konkurentų ir parduoda jas „Daimler“, „Toyota“ bei kitiems koncernams.

Vilnietis verslininkas Mindaugas Glinskis tarptautinėse parodose ne kartą bendravo su „Tesla“ atstovais, domėjosi galimybe įkurti atstovybę Baltijos šalyse.

„Bendrovė „Tesla“, kurios automobiliai oficialiai parduodami 18 pasaulio šalių, į naujas rinkas ateina pati steigdama atstovybes, ne per kitus prekybos partnerius“, - kalba M.Glinskis. Jis stebisi, kaip tokia maža kompanija, iki šiol gaminusi tik vieną modelį, tapo taip gerai žinoma pasaulyje.

Jo teigimu, Lietuvoje buvo du klientai, susidomėję „Tesla Roadster“, tačiau jo neįsigijo dėl skirtingų priežasčių. „Naujasis „Model S“ kaip dangus ir žemė skiriasi nuo rodsterio. Tai greitas, patogus, solidus sedanas. Be to, jo kaina gerokai „protingesnė“, - vertina pašnekovas.

„Tesla Model S“ Europoje turėtų kainuoti apie 55 tūkst. eurų (apie 190 tūkst. litų). Artimiausia „Tesla“ atstovybė - Kopengahoje (Danija) arba Hamburge (Vokietija).

Man patikoNeblogaiMan nepatiko